image1

Edirne Hareketli Bükteş & Transilvanya Turu (2 Gece)

Tur Programı

  

· Bükreş'de 4 yıldızlı otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı

· Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar

· Panoramik Bükreş şehir gezisi

· Türkçe tur liderliği hizmetleri

· Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır ) 

· Şehir vergileri

Tur Programı 

1.Gün

Edirne, Bükreş 

Gece 01:00  (Hareket saati değişiklik gösterebilir.) Edirne üzerinden Hamzabeyli'ye doğru yola çıkıyoruz.  Gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bulgaristan sınırından geçerek yola devam ediyoruz. Gecemiz otobüste geçiyor. 


Sabah saatlerinde Bükreş'e varıyoruz. Varışımızla birlikte Küçük Paris diye adlandırılan panoramik Bükreş şehir gezimizde; şehrin en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşevsku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Köy Müzesi Gezisi'ne katılabilir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Romen Gecesi Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Ekstra gezi: Köy Müzesi Gezisi | 20 Euro

Romanya'nın eski tarihlerde bölgede yaşayan halkın yaşamından örnekler sunan yaklaşık 100 evin bulunduğu Köy Müzesi’ni gezme ve burada satılan yöresel hediyelik eşyalardan alma şansı bulacağız. 

Ekstra gezi: Romen Gecesi Gezisi | 40 Euro

Yöresel müzikler eşliğinde, Romanya'nın yöresel yemeklerini tadacağımız güzel bir akşam geçiriyoruz. 

2.Gün

Bükreş 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Sinaia & Bran & Braşov Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

Ekstra gezi: Sinaia & Bran & Braşov Turu | 60 Euro

Günün ilk durağı Karpatlar’ın İncisi olarak adlandırılan Sinaia olacak. Şehir merkezinde kısa bir gezinin ardından, Kral 1. Carl tarafından 1875 yılında muhteşem bir bahçe içerisine yazlık saray olarak inşa ettirilen Peleş Kalesi geziceğiz. Germen tarzında inşa edilen ve 160 odası bulunan bu muhteşem yapıt, Romanya’nın en önde gelen turizm aktiviteleri arasında gösterilmektedir. Günün ikinci durağı ise Bran kasabası olacak burada yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından. 14. yy’da Eflak ve Transilvanya arasında sınırı koruması için inşa edilmiş, günümüzde Kont Drakula’nın evi olarak bilinen ve Bram Stoker’ın romanına ve bu romandan Francis Ford Cappola tarafından uyarlanan ünlü Dracula filmine konu olan Bran Şatosu’nu gezme şansı bulacağız. Günün son durağı ise Braşov olacak. Burada eski şehir merkezi, Güney Doğu Avrupa’nın en büyük gotik kilisesi olan Kara Kilise ve ilk Romen Okulu görülecek yerler arasındadır. 

3.Gün

Bükreş, Edirne

Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra otelimizden ayrılarak Edirne'ye doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Veliko Tarnavo Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından İstanbul'a yolculuğumuz Kapıkule sınır kapısını geçerek devam ediyor. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz. 

Ekstra gezi: Veliko Tarnavo Gezisi | 20 Euro

Bulgaristan'ın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan şehri gezme fırsatı yakalıyoruz. 


Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme 

Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir. 

Tur Tarihleri

24/04/2020

01/05/2020

17/05/2020

24/05/2020 

31/07/2020

 29/10/2020 

 NOT: LÜTFEN TARİH DETAYLI ÜCRETLER İÇİN ACENTAMIZLA İLETİŞİME GEÇİN.